2010. szeptember 3. | Hilda névnapja
Hírek
Megalakult a Podmaniczky Páholy!
2007.10.03.

Szeptember 17-én, az Alapítói nyilatkozat aláírásával megalakult az az ernyőszervezet, amely lehetőséget teremt arra, hogy a város ügyeiben eljáró civilek együttműködhessenek egy-egy közös akcióban, természetesen: Budapestért.

A Páholy tevékenységi körét a mintaadó, az egykori Fővárosi Közmunkák Tanácsa szellemisége határozza meg. Elsősorban a város fejlesztésének, öröksége, értékei megőrzésének, épített infrastruktúrájának, környezete állapotának kérdéseiben kíván állást foglalni, bevonva annak kialakításába azokat az egyesületeket, közösségeket, szervezeteket, amelyek megkeresésére az adott témában magukat kompetensnek nyilvánítják, s készek együtt, közös munkával kidolgozni az akció tartalmát, formáját.

Az alapítók a Budapest Kör, a Budapest Világörökségéért Alapítvány, a Budapesti Városvédő Egyesület (két éven át mostantól a BVE látja el a Páholy titkárságának feladatkörét), az ICOMOS MNB Egyesület, a Kamermayer Projekt Egyesület, a Kós Károly Egyesülés, a Lát-Kép Egyesület, a Levegő Munkacsoport, a MUT Budapesti Csoport, a Nagy Budapest Törzsasztal, az Óvás! Egyesület, a Szeretem Budapestet Mozgalom és a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület.
A város közönsége nyilvános eseményen először október 19-én, Podmaniczky Frigyesnek az alapítók állította emléktáblája (alkotója Kutas László szobrászművész) leleplezésén találkozhat a szervezet programjával: a névadó emlékét halála századik évfordulóján örökíti meg ez az akkor, a Fő utca 1. szám alatti Lánchíd-palota homlokzatán avatott bronz emlékjel, az esemény napján, pénteken reggel tíz órakor.
Egyesületünk tagjait szeretettel várjuk s feltétlenül elvárjuk ezen a kivételesen fontos ünnepen!

„A két Lajos” – a nyolcvanéves Kossuth szobor története címmel október 30-án, 16 órakor tart előadást Vízy László
az egyesület félemeleti termében.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
 
Bejelentkezés
felhasználónév:
jelszó:
Regisztráció
Keresés
Keresett szó:
Fórumok
Fórum címe Utolsó hozzászólás
Budai vár 1945elötti belső részének ismertetése. [17] marihovathne@t-online, 2010.08.25
Kapcsolatfelvétel [3] Derech, 2010.07.14
Hősök tere komplexen [1] Módis Péter, 2010.03.17
Malmaink [1] Csülök, 2010.02.28
Urbitális majális 2009 [1] kreutzerivan, 2009.02.04

Főoldal | Honlaptérkép | Impresszum | Kontakt |